Dragons Den - inwestorzyInwestorzy to centralne postacie programu „Dragons’ Den – jak zostać milionerem”. To oni – własnymi pieniędzmi, doświadczeniem i kontaktami wspomagać będą najlepsze – swoim zdaniem – projekty początkujących przedsiębiorców.

Należy jednak liczyć się z tym, że kryteria będą surowe, a realizacji doczekają się tylko naprawdę dobre projekty.

W końcu Inwestorzy inwestują w nie swoje własne pieniądze.

Producenci programu Dragons’ Den” zaprosili do udziału w nim piątkę ludzi sukcesu, z gotówką i doświadczeniem w zakładaniu i rozbudowie własnego przedsiębiorstwa. Ludzi, którzy od podszewki znają zasady działania rynku i problemy, które początkujący przedsiębiorca napotka na swojej drodze. Ludzi, których instynkt i smykałka do interesów zaprowadziła na sam szczyt. Słowem ludzi, którzy wiedzą jak się to robi, bo kiedyś to zrobili. I – co ważne - zrobili to bardzo dobrze.

Teraz inni mają szansę skorzystać z ich doświadczenia. I oczywiście z ich pieniędzy.Dragons Den - Anna 
Garwolińska Anna Garwolińska – założycielka i prezes firmy Public Relations - Glaubicz Garwolińska Consultants, wydawca pierwszego profesjonalnego magazynu tanecznego „Place for Dance” oraz współwłaścicielka działającej na 5 kontynentach firmy PR Worldcom

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi oraz European University Campus MBA
w Warszawie. Była dziennikarka TVP, zajmująca się najważniejszymi materiałami informacyjnymi i reportażami na temat rozpoczynających się w Polsce procesów prywatyzacji, doradca i rzecznik prasowy Ministerstwa Przekształceń Własnościowych, jedna z najwyżej cenionych polskich specjalistek komunikacji kryzysowej.
Swój pierwszy milion dolarów Anna Garwolińska zarobiła jeszcze przed trzydziestym rokiem życia, wprowadzając na polski rynek takie firmy jak Coca-Cola, Unilever, Nestle czy International Paper. Obecnie założona przez nią firma Glaubicz-Garwolińska Consultants jest drugą pod względem przychodów polską firmą PR i jedyną działającą na rynku Izraelskim.
Szacowana wartość firm należących do Anny Garwolińskiej przekracza 35 milionów złotych.

Wśród klientów Anny Garwolińskiej znaleźć można nie tylko największe komercyjne firmy, ale i całe kraje. Była głównym organizatorem wprowadzenia Buddyzmu – jako czwartej wielkiej religii świata – do Jerozolimy.

Prywatnie Członek-założyciel Polskiego Towarzystwa Polo i pierwsza Polka-gracz polo w powojennej Polsce, miłośniczka dawnej sztuki japońskiej i tańca.


Dragons Den - Krzysztof Golonka Krzysztof Golonka – wybitny znawca rynku reklamy internetowej, współwłaściciel i Prezes Zarządu funduszu Xevin Investments, współwłaściciela m.in. wyszukiwarki filestube.com – jednego z największych serwisów internetowych świata.

Absolwent Wydziału Zarządzania i Marketingu w Szkole Głównej Handlowej i Université du Québec w Montrealu. Z rynkiem reklamy internetowej związany zawodowo od roku 1997. Twórca wielu udanych przedsięwzięć internetowych, takich jak pierwsza polska internetowa sieć reklamowa Ad.net, portali internetowych (prv.pl) czy spółki e-commerce zakupy.com
Współzałożyciel polskiego oddziału Internet Advertising Bureau.
Pionier polskiego rynku reklamy internetowej; autor wielu specjalistycznych publikacji poświęconych komercyjnemu wykorzystaniu Internetu, w tym pierwszego w Polsce podręcznika planowania kampanii reklamowych w Internecie.
W 2008 roku kosztem 10 milionów złotych utworzył fundusz Venture Capital Xevin Investments zajmujący się inwestycjami w projekty z obszaru marketingu i nowych technologii.
Aktualna szacunkowa wartość inwestycji funduszu to ponad 50 milionów złotych.

Prywatnie mąż Ewy i ojciec Janka a także miłośnik motoryzacji i podróży.Dragons Den - Grzegorz Hajdarowicz Grzegorz Hajdarowicz - Założyciel i główny udziałowiec grupy kapitałowej GREMI kontrolującej między innymi takie spółki giełdowe jak NFI Jupiter, KCI S.A., Eurofaktor S.A. z aktywami idącymi w setki milionów złotych, a także spółki DRAGMOR sp. z o.o., która w Brazylii ma tereny inwestycyjne o powierzchni ponad 25 milionów metrów kwadratowych 6,5 kilometrami plaży. Wydawca „Sukcesu” i „Przekroju”, Konsul Honorowy Republiki Brazylii

Grzegorz Hajdarowicz początkowo chciał zostać reżyserem, następnie ukończył Wydział Politologii Uniwersytetu Jagiellońskiego by - na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX wieku - pracować jako dziennikarz i zastępca redaktora naczelnego polskiego tygodnika wydawanego w Nowym Yorku oraz dziennika wydawanego w Krakowie.
Na początku lat 90-tych Grzegorz Hajdarowicz wybrany jednym z najmłodszych radnych Miasta Krakowa.

W 1991 roku – za pieniądze zarobione w Nowym Jorku założył firmę GREMI, specjalizującą się pierwotnie w dystrybucji produktów farmaceutycznych.
Obecnie GREMI wraz ze spółkami powiązanymi, zajmuje się inwestycjami kapitałowymi, restrukturyzacją oraz projektami nieruchomościowymi.

Od kilku lat, w ramach odrębnej linii biznesowej, poprzez spółkę Gremi Film Production S.A., Grzegorz Hajdarowicz zaangażowany jest w produkcję filmową, w tym produkcję filmów w Hollywood.

Miłośnik sportów ekstremalnych uprawia kitesurfing i heliboarding.
W wolnych chwilach uczy się grać na saksofonie.Dragons Den - Maciej Kaczmarski Maciej Kaczmarski – Czołowy polski przedsiębiorca, działający na rynku usług finansowych. Twórca
i właściciel takich firm jak Kaczmarski Inkasso, Krajowy Rejestr Długów S.A, czy Rzetelna Firma Sp. z o.o.

Maciej Kaczmarski urodził się w grudniu 1963 roku.
Swoją karierę zawodową zaczynał w Niemczech, gdzie w 1987 roku otworzył własną firmę zajmującą się transportem międzynarodowym. W Polsce od początku działał w branży zajmującej się odzyskiwaniem wierzytelności, tworząc w 1992 roku Kaczmarski Inkasso. Firma szybko stała się jedną z największych polskich przedsiębiorstw tej branży, wprowadzając nowe standardy działania na polskim rynku.

Maciej Kaczmarski pełni również funkcję Honorowego Konsula Republiki Słowacji we Wrocławiu. Prywatnie miłośnik motoryzacji i były kierowca rajdowy. Posiadacz kolekcji luksusowych samochodów, w której znaleźć można między innymi takie marki jak Rolls Royce czy Maybach.Dragons Den - Marian Owerko Marian Owerko - Prezes Zarządu i największy akcjonariusz notowanej na GPW spółki Bakalland S.A.

Urodzony w 1970 roku w Janowie Podlaskim. Pięknie rozwijającą się karierę piłkarską przerwały dopiero studia na Wydziale Handlu Zagranicznego warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej. Już jako student wraz z kolegami wydzierżawił bufet
w warszawskim kinie „Luna”, a następnie (na II roku studiów) wraz z obecnymi wspólnikami, założył firmę Bakalland. Dziś ta kierowana przez niego spółka jest nie tylko liderem na polskim rynku bakalii, ale i największą w tej branży spółką w Europie Środkowo-Wschodniej,
z przychodami na poziomie 250 mln PLN rocznie.

Prywatnie: mąż Małgorzaty, ojciec Damiana i Julii.
Miłośnik tenisa, piłki nożnej i dobrych filmów.

Zamieszczony tekst pochodzi z oficjalnej strony programu Dragons' Den: http://www.jakzostacmilionerem.biz